Vypadávání vlasů je u mužů problémem číslo jedna.
Trpí jím každý druhý muž!

V 80 % všech případů vypadávání vlasů u mužů je viníkem „androgenetická alopecie“. Dědičně podmíněné vypadávání vlasů je predispozice, nikoliv nemoc. A proto ji nelze vyléčit najednou a navždy, ale musí být souvisle ošetřována.
Navíc u androgenetické alopecie jde o dominantní typ dědičnosti. Z dlouhodobého hlediska je tedy vhodné zvolit jako řešení kosmetiku už proto, že léčiva, která mohou mít nežádoucí vedlejší účinky, nejsou nezbytně nutná k léčbě kosmetického problému.

Co způsobuje androgenetickou alopecii?

Přebytek testosteronu, který se začíná objevovat v pubertě, zajistí na jedné straně růst vousů, na druhé straně ale oslabí vlasové kořínky, které k tomu mají genetické předpoklady. Pokud dědičné předpoklady existují, vlasové kořínky reagují na testosteron (DHT) nadměrně citlivě. Dochází k omezení přísunu energie, a tím k následnému oslabení vlasových kořínků. Jejich růstová fáze se zkrátí a dojde k předčasnému ukončení jejich životního cyklu.

Za normálních okolností je vlasový kořínek aktivní až 8 let (růstová fáze) a poté se dostává do klidové fáze, ve které vlasový kořínek vlas uvolní a ten vypadne – aniž by však hrozilo celkové vypadávání vlasů. Následuje totiž další růstová fáze vlasového kořínku, která se opakuje zhruba 14krát a teprve poté vlasový kořínek odumře.

Aktivita vlasoveho korinku - bez Alpecinu: zkrácené růstová fáze

V případě genetické dispozice, zabraňuje testosteron (DHT) produkci c-AMP, posla energie, který je nezbytně nutný pro látkovou výměnu ve vlasových koříncích. Dochází tak ke zkracování růstových fází a k předčasnému ukončení životního cyklu. Pokud tímto způsobem odumírá stále více vlasových kořínků, začíná se tvořit pleš.

Aktivita vlasoveho korinku - s Alpecinem: dlouhé růstová fáze

Tisk
malé písmo střední velikost písma velká velikost písma

Informace o produktu

Alpecin Coffein Liquid

zvyšuje produktivitu vlasových kořínků

více informací »

Informace o produktu

Alpecin Coffein Shampoo C1

Šampon, který stimuluje růst vlasů přímo v jejich koříncích

více informací »

Informace o produktu

Alpecin Double-Effect Caffeine Shampoo

proti lupům a vypadávání vlasů

více informací »